Newsy Amigowe

 • amigowiec.pl
  Głównym celem Amigowca, prowadzonego przez Radka Opala, jest pielęgnowanie wspólnych wspomnień związanych z naszymi początkami fascynacji technologią i co z tym idzie rozwijaniem pasji, odnajdywaniem w sobie talentów. Dla wszystkich aktywnych podróżników w czasie - nowe sentymenty - filmiki, fotki i grafiki, ciekawostki, newsy i inne "amigowości" znajdziecie na stronie amigowiec.pl oraz na Facebooku. Czytaj dalej »
 • Płyta POWERBOARD w netbooku PowerPC
  23 października na stronie poświęconej projektowi netbooka z procesorem PowerPC podano kilka ciekawych informacji. Przede wszystkim w ankiecie wybrano nazwę dla płyty głównej - wygrała opcja "POWERBOARD". Zebrano potrzebną kwotę na wyprodukowanie trzech działających prototypów, niestety występują, w obecnych pandemicznych czasach, problemy ze skompletowaniem części - poszukiwane są m.in. pasujące złącza HDMI. Czytaj dalej »
 • Amiga Addict 8
  Brytyjskie pismo o Amidze - Amiga Addict ukazało się już po raz 8. W numerze najciekawszy wydaje się wywiad z Ebenem Uptonem z fundacji Raspberry Pi oraz omówienie emulacji Amigi z gościem specjalnym - Sarah Thornton z Red Hat. Cena za jeden cyfrowy numer 4,5 funta, możliwa jest wysyłka papierowej wersji do Polski - dodatkowe opłaty celne są naliczone od razu przy finalizacji zamówienia. Czytaj dalej »
 • RapaGUI 2.1
  RapaGUI to wtyczka do programu Hollywood, która generuje natywne GUI dla systemów AmigaOS (MUI), Windows, Linux (GTK) i Mac OS X. Wspierane są najważniejsze widżety elementów GUI wykorzystywane we współczesnych aplikacjach. W wersji 2.1 mamy same poprawki, w tym usunięcie jednego dużego "buga" z wydania dla naszej platformy. Czytaj dalej »
 • Papier toaletowy Commodore
  Nowy tekst Piany został napisany do 20-go numeru magazynu "Komoda & Amiga +", w którym to mieliśmy się zastanawiać co by było Commodore nie zbankrutowało w 1993. Mój tekst nie zyskał jednak akceptacji Naczelnego (powodów nie będę tu przytaczał), więc pozwolę sobie go wrzucić na "luźniejsze" łamy Execa. Przyjemnej lektury. Czytaj dalej »
 • SZAMAN Race #32 - od Amigi 500 do V54
  Nowe - długie gadanie Szymona przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć dlaczego na eXecu piszemy o Amigach One, AmigaOS 4, czy też "V54". Co wydarzyło się w amigowym środowisku po Amidze 500, po sprzedaży której "wszyscy" przenieśli się na PC lub PSXa. I przede wszystkim - czy Amiga miała system operacyjny i dlaczego dla niektórych użytkowników był on lepszy od jej gier? Czytaj dalej »
 • Obietnice z AmiWest
  Na AmiWest oprócz zaprezentowania dwóch gotowych produktów (ES w wersji 2.1 i nowej wersji DvPlayera) poinformowano także o pracach nad Nova Bridge - kolejnym "mostkiem, która zapewnia kompatybilność wsteczną ze starym Warp3D (dzięki czemu można np. uruchomić stare gry). Hansa de Ruiter pokazał na nowej karcie Radeon w działaniu grę Wipeout 2097 na tym wideo podczas AmiWest. Czytaj dalej »
 • Nowa wersja programu DvPlayer
  W AmiStore można zakupić nową wersję odtwarzacza wideo DvPlayer - wersja V54 wykorzystuje już, poprzez bibliotekę, sprzętową akcelerację dekodowania filmów - każdy kto zakupi program ma także możliwość porania odpowiednich sterowników dla kart RadeonHD SI. Firma AmigaKit ma sprzedawać program również w wersji pudełkowej od końca października tego roku. Czytaj dalej »
 • Enhancer Software 2.1
  Wszyscy posiadacze pakietu ES w wersji 2.0 mogą od kilku dni pobrać aktualizację przy pomocy narzędzie Updater - wersja 2.1 zawiera nowsze sterowniki dla kart z serii RadeonRX, aktualizację bibliotek do sprzętowego dekodowania wideo, nową bibliotekę Warp3D Nova, poprawki w systemowych komendach i zaktualizowane programy: TuneNet, XDock oraz MultiViewer. Aktualizację otrzymały także datatypy, system notyfikacji i klasy RA. Czytaj dalej »
 • Krakowskie Retrospekcje - runda IX
  W najbliższą sobotę, 23 października od godziny 15.00 do 2.00 w nocy w Krakowie na ul. Kraszewskiego 36 (w sali konferencyjnej w biurowcu "Miastoprojekt") odbędzie się kolejna impreza z cyklu "Krakowskie Retrospekcje". Wejściówka w cenie 10 zł od osoby, więcej informacji na Facebooku, a zdjęcia z poprzednich edycji znajdziecie w serwisie Retrospekcja. Czytaj dalej »

Amiga News

 • MysticView1.07 (rekompilacja)
  Timm Mueller zamieścił na Aminecie nową, choć raczej należy użyć sformułowania "na nowo zrekompilowaną" wersję przeglądarki obrazków pod nazwą MysticView. Nadal jest to ostatnia dostępna wersja oznaczona numerem 1.07, lecz została przygotowana w oparciu o biblioteki render.library, guigfx.library, mysticview.library oraz neuralnet.library, które ni...
 • QRCodeLab 0.8
  Frank Mariak przygotował dla systemu MorphOS proste narzędzie do generowania kodów QR. Program działa w oparciu o interfejs MUI i wprowadzony tekst obrazuje w postaci graficznej, którą można skopiować do systemowego schowka lub zapisać jako obrazek. Archiwum do pobrania z MorphOS-Storage....
 • Amiga Addict #8
  Dostępny jest ósmy numer magazynu Amiga Addict. W numerze między innymi wywiad z Ebenem Upton z fundacji Raspberry Pi oraz Sarah Thornton na temat emulacji Amigi. Ponadto artykuły o odzyskiwaniu danych z twardego dysku, recenzje gier "Slam Tilt", "Metal Gear", "Uridium 2", "Premier Manager 3", nowy cykl prezentacji niewydanych gier....
 • RapaGUI 2.1
  Firma Airsoft Softwair przygotowała aktualizację wtyczki do programu Hollywood o nazwie RapaGUI. Jest to zestaw narzędzi do tworzenia natywnych GUI dla swoich programów tworzonych w Hollywood. Amigowe GUI tworzone jest na bazie MUI (zalecana wersja 4.0). Zmiany wprowadzone w tej wersji to głównie poprawki błędów, z czego jeden jest krytyczny dla we...
 • Commodore Amiga: a Visual Compendium
  Wydawnictwo Bitmap Books przygotowało drugą edycję publikacji "Commodore Amiga: a visual compendium", w której znalazły się recenzje najpopularniejszych amigowych gier, pochodzenie amigowego sprzętu, najciekawsze produkcje demo sceny oraz wywiady z wydawcami amigowych gier. Książka pierwotnie ukazała się w 2014 roku. W drugiej edycji pojawiły się n...
 • Tales of Phantasia - recenzja
  W ramach przeglądu gier dla SNES możliwych do uruchomienia na Amidze pod emulacją, Solo Kazuki przygotował recenzję gry RPG z elementami zręcznościowymi "Tales of Phantasia"....

Z Aminetu