The Lost Vikings

“The Lost Vikings” to druga gra, wydana przez Interplay w 1992 roku (1993 na Amigę), którą stworzyła ekipa Silicon & Synapse (znana później jako Blizzard). “The Lost Vikings” to gra łącząca elementy platformówki z grą logiczną. Każdy z wikingów posiada inne umiejętności a gra wymaga współpracy między nimi. Trzej wikingowie – Eryk, Olaf i Baleog – zostali porwani ze swej wioski przez kosmitę Tomatora i wylądowali na jego statku kosmicznym. Rozpoczynają podróż przez pięć światów (statek, gdzie zaczynają i kończą swoją przygodę, prehistorię, pustynię i piramidy, fabrykę i cyrkowy świat), która pozwoli im wrócić do rodzinnej wioski.
W rolach głównych:

  • Erik the Swift (Eryk Szybki) – rudowłosy wódz wioski wikingów. Eryk jako jedyny posiadł umiejętność skakania, szybkiego biegania, a także rozbijania głową murów… i przeciwników.
  • Baleog the Fierce (Baleog Srogi) – wiking wyposażony w łuk i biegły we władaniu mieczem. Bardzo porywczy, nie potrafiący trzymać języka za zębami.
  • Olaf the Stout (Olaf Gruby) – wiking potrafiący chronić siebie i innych za pomocą tarczy, której może używać również jako spadochronu. Jest dość ostrożny i żarłoczny.

Link do legalnego pobrania gry ze strony Blizzard TUTAJ