Zener Drive / Altair. Amiga 500 DEMO TRACKMO

Pewien czas temu, podczas namiętnych demoscenowych dyskusji wśród kolegów “starej demosceny”, poruszyliśmy temat amigowych dem, które występowały jako tak zwane “trackmo”. Uznaliśmy, że to wymarły gatunek produkcji – aby dane były doczytywane “w locie” track, po tracku, z dyskietki. Chwilę później przypomniałem sobie o produkcji “Zener Drive” z 2017 roku. Od razu skonsultowałem się z koderem – KK/ Altair, który potwierdził, że faktycznie to demo jest ‘trakmem’. Pozwolę sobie zacytować jego słowa:

Sam plik wykonywalny (exe) to wydmuszka, czysty kod właściwie.
Pierwsze co robi, to wczytuje splash screena, wyświetla go i wczytuje modułek i pierwszą scenę. Jak to się wczyta, to odpala się demo.
Jakbyś sprawdził w Workbenchu, to na tej dyskietce podejrzanie mało miejsca będzie wolnego, w porównaniu z rozmiarem programu (exe). Traki czyta, więc chyba trakmo, przynajmniej dla mnie. ?

Pamiętam kiedy to demo zobaczyłem, wraz z innymi uczestnikami ostatniego (so far), październiowego party LoadError, w 2017 roku. Było chyba nieźle po północy z soboty na niedzielę, trwało demo compo… Byliśmy już nieźle “zmęczeni scenowaniem”… gdy nagle, znienacka, dostaliśmy po oczach i uszach taką oto adrenaliną generowaną przez Pięćsetkowe demo “Zener Drive”.

Creditsy: KK – kod, Malfunction i Mi-ku – grafika, X-Ceed – muzyka.
Demo do pobrania i więcej info w serwisie scenowym Pouet
Nowinki z kanału Krzysztofa prezentuję także w zakładce “Aktualności” wśród innych newsów.

[ff id='16' ]