Wings!™ Remastered Edition

W czasach remasterów my mamy świetny remaster kultowej gry “WINGS” od Cinemaware,
tutaj(na dzień 30.01.2024 niedostępna)     Wings Remastered Edition
Tytuł został wydany na Amigę w 1990 roku. Sekwencje filmowe wprowadzają klimat w stylu tych z niemego filmu “Wings” z 1927 roku. Gra nie opiera się na żadnym prawdziwym samolocie, ale z grubsza opiera się na osiągach samolotów z epoki.  Trudno uwierzyć, że gra powstała w 1990 roku, ponieważ elementy 3D wyglądały absolutnie niewiarygodnie i powstały przed wszystkim, co pojawiło się na konsolach, PC, a nawet maszynach arcade w tym czasie, dodając historię opowiadającą o głównych bohaterach i ich doświadczeniach wojennych, wywołując emocjonalną reakcję gracza, która jest czymś rzadkim zarówno w grach retro, jak i współczesnych.
W 1993 roku Amiga World umieściła “Wings” na trzecim miejscu na liście hitów wszech czasów Amigi. Ulepszona wersja została wydana na Game Boy Advance jako Wings Advance w 2002 roku. Remake oryginału, “Wings! Remastered”, został opublikowany w 2014 i 2015 roku dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS.

Dzięki “Wings!™ Remastered Edition” Cinemaware przenosi nas z powrotem do czasów amigowania i doświadczenia pełnego niesamowitej akcji, dramatyzmu i emocji. Co ważne, gameplay nadal miodny. Zatwierdzam i polecam ponownie zanurzyć się głęboko w tej niesamowitej historii życia pilota bojowego z I wojny światowej w ponad 230 różnorodnych misji rozgrywających się w latach 1916-1918‎, przy całkowicie przerobionej grafice i orkiestrowej ścieżce dźwiękowej.

wersja Remastered Edition – PC
gameplay Amiga 500 (emulacja)