WAXWORKS

WAXWORKS – 1992 (Horror soft) Bardzo krwawe RPG od twórców Elviry! W 1988 roku powstał horror “Waxworks” ale dopiero 4 lata później powstało dzieło wręcz KULTOWE czyli “Waxworks 2 – zagubieni w czasie”. O ile pierwsza część była bardziej na serio to druga była pastiszem w którym pojawił się nawet sam Bruce Campbell (Ash z Evil dead). FIlm nawiązywał do wielu kultowych horrorów i bawił się formą w sposób mistrzowski. I właśnie na jego podstawie Horror soft stworzył swoją grę. Na 10 dyskietkach czekają na nas fantastyczne światy do odkrycia oraz dziesiątki sposobów na to by umrzeć w bardzo krwawy sposób! Otóż dawno, dawno temu pewna czarownica rzuciła na nasz ród klątwę wedle której każde bliźniaki jakie przyjdą na świat staną się z miejsca przeklęte. No i wyobraźcie sobie że nasz bohater to jeden z bliźniaków ? Teraz musimy znaleźć pewien artefakt aby zblatować tą klątwę ale nie będzie to proste bo jego fragmenty zostały ukryte w różnych światach i różnych epokach. Odwiedzamy więc starożytny Egipt, wiktoriański Londyn, nawiedzony cmentarz pełen zombie oraz zamieszkałą przez rośliny-mutanty kopalnię.
To byłą gra która była motywem przewodnim wakacji AD 1992. Nie mogłem się od niej oderwać. I w przeciwieństwie do filmu autentycznie potrafiła przestraszyć. Jak już wspomniałem gra przypominała obie części Elviry i posiadała doskonałą grafikę. Zresztą muzyka nie była gorsza i dopełniała klimat. Miodność tej gry była legendarna. Długo czekałem na grę która przyćmiłaby Gabinet figur woskowych a zrobił to dopiero Fallout.
Gra mimo upływu czasu nadal jest niesamowita i wciągająca. Kilka lat temu przeszedłem ją ponownie i bawiłem się doskonale. Jeśli nie mieliście okazji w nią zagrać to gorąco polecam bo jest to dzieło KULTOWE (wiem że wiele razy już użyłem tego słowa ale w tym przypadku jest to w pełni uzasadnione).

Tom Rollauer