FLASHBACK: The Quest for Identity

Gra w “tamtych czasach” często nazywana była “drugą częścią ‘Another World'”, co oczywiście nie było prawdą, ale któż będzie w stanie wymazać to z naszej pamięci? Tymczasem “Flashback: The Quest for Identity” to gra przygodowo-zręcznościowa wydana w 1992 roku przez firmę Delphine Software opowiadająca przygody Conrada B. Hart’a na Tytanie, księżycu Saturna, w roku 2142. Muzykę, na której skupia się to video, skomponowali Jean Baudlot i Fabrice Visserot, a w wersji na Amigę zaaranżował Raphaël Gesqua, znany na demoscenie pod pseudonimem Audiomonster.

Grupa Retro

Obcy chcą się osiedlić na Ziemii i zastąpić ludzi likwidując ich. Jest to jednak zbyt duży proces żeby zrobić to za jednym razem. Robią to pomału zasiedlając Ziemię “przebrani” za ludzi. Conrad jest wynalazcą okularów przez które widać kto jest człowiekiem a kto obcym (nawiązanie do filmu “Oni żyją”). Ufokom się to nie podoba i organizują zamach na Conrada. Uprowadzają go i usuwają jego pamięć (nawiązanie do filmu “Pamięć absolutna”) jednak Conrad przewiduje, że tak się może stać i wcześniej nagrywa hologram samego siebie dając wskazówkę, że musi znaleźć swego przyjaciela Iana z Nowego Waszyngtonu. Strzępy pamięci i intuicja każą mu uciekać. Dalej wiadomo z intro – ucieczka, zestrzelenie i upadek w dżungli. Dotarcie do Iana u którego dowiadujemy się wszystkiego co wyżej napisałem.Dalej Conrad postanawia wrócić na Ziemię aby ratować ludzkość ale bilet jest bardzo drogi. Można go jednak wygrać w survivalowym TV Show “Death Tower”. Wpisowe również kosztuje grubo więc Conrad zarabia w Nowym Waszyngtonie łapiąc się na różne dorywcze fuchy.Po powrocie na Ziemię okazuje się, że Obcy są już nawet zagnieżdżeni w strukturach policji i próbują zlikwidować Conrada. W trakcie ucieczki przed psami Conrad natrafia na Obcych, którzy nie mają “ludzkiego przebrania”. Mają zdolne do transformacji, żelowe ciało, dzięki ktoremu są szybcy i bardziej niebezpieczni. Conrad dowiaduje się, że Ci obcy są jakby “produkowani” przez organiczny rdzeń na ich planecie-matce. Conrad znajduje teleport przez który Obcy zasiedlają Ziemię i dzięki niemu przedostaje się na ich planetę. Tam znajduje dziennik kogoś kto wcześniej próbował powstrzymać eskalację Obcych oraz podręczną bombę atomową. Conrad znajduje rdzeń, niszczy jego zdolność do rodzenia nowych Obcych po czym umieszcza atomówkę na platformie i zrzuca ją głęboko pod powierzchnię planety. Sam ucieka statkiem na kilka sekund przez wybuchem. Historia kończy się kiedy Conrad pisze raport i kładzie się do komory hibernacyjnej.

Autorem opisu jest Seba Seba, jeden z obserwatorów fanpage Amigowiec

Akcja gry rozpoczyna się w przyszłości, w roku 2142. Bohater budzi się w dżungli na księzyciu Saturna, Tytanie, po tym jak został zestrzelony podczas pościgu po próbie ucieczki przed nieznanymi napastnikami (jak informuje nas filmowe intro gry) i zupełnie nieświadomy, tego kim jest, odnajduje obok siebie holo-kostkę, na której on sam poprzez wcześniej nagrany hologram oznajmia mu, że nazywa się Conrad B. Hart. Nagranie informuje go również o tym, że znajduje się on w niebezpieczeństwie i prosi aby niezwłocznie skontaktował się z jego przyjacielem, Ianem, w Nowym Waszyngtonie. Fade to Black – komputerowa przygodowa gra akcji autorstwa Paula Cuisseta, wyprodukowana przez studio Delphine Software i wydana w 1995 roku przez Electronic Arts. Jej głównym bohaterem jest Conrad Hart, protagonista Flashbacka, który został porwany przez obcą rasę Morph dokonującą inwazji na Ziemię.

Autorzy umieścili w grze kilkadziesiąt animacji. Zważając na rok w którym gra powstała, oferuje ona dość rozbudowane sterowanie oraz wiele możliwości ruchowych głównego bohatera. Możemy wykonywać skoki z rozbiegu, skradać się, a także rzucać przedmiotami odwracając uwagę przeciwników. W zależności od platformy do sterowania używamy głównie joysticka lub klawiatury.

Wikipedia